Skandalı temizlemek küçük Louis’ye düştü! Aile, büyük günde falso vermemek için plan kuruyor

Aradan üç yıl geçti, dördüncü yıla girildi. Bu süre içinde de köprülerin altından çok sular aktı… Uzaktan uzağa birçok tartışma yaşandı, aileyle ilgili önemli olaylarda Harry, bir yabancı gibi evine gidip hemen geri döndü.

Tam herkes için ABD’deki Harry ile İngiltere’deki büyük kardeşi William’ın çekişmesi sıradan bir olay haline gelmişti ki bambaşka ve beklenmedik bir gelişme oldu.

2024 yılının ilk dönemine de yine İngiliz kraliyet ailesini damgasını vurdu bu nedenle. Üstelik bu kez ortada Harry ve Meghan olayında olduğu gibi ‘görece olarak daha net” bir durum yok. Bu kez çok kalın bir gizem perdesinin ardında olup bitiyor her şey.

NEREDEYSE ÜÇ AYDIR ORTADA YOK
Artık bu aileyle ilgilensin ya da ilgilenmesin herkesin çok iyi bildiği gibi geleceğin kralı Galler Prensi William’ın eşi Galler Prensesi Kate Middleton, iki ayı aşkın süredir ortada yok.

Ocak ayının başlarında yapılan açıklamaya göre karın bölgesinden bir operasyon geçirdi 42 yaşındaki Kate… Ondan sonra da bir daha bugüne kadar onu gören olmadı.

Sadece İngiltere’de değil tüm dünyada çok geniş bir hayran kitlesine sahip olan Kate’in tam olarak hangi nedenle ameliyat olduğu açıklanmadı. Üstelik Kate, son olarak ailesiyle birlikte katıldığı 2023 Noel kutlamasından bu yana yani iki ayı aşkın süredir ortada görünmedi.

KEŞKE SESSİZLİK BÖYLE BOZULMASAYDI 
Geçen pazar İngiltere’de kutlanan Anneler Günü nedeniyle bir fotoğraf paylaştı sosyal medya sayfasından. Bu sayede sessizliğini bozdu. Ama birçok kişiye göre de “keşke o sessizlik bu şekilde bozulmasaydı..”

Çünkü söz konusu fotoğraf üzerinde çok fazla rötuş yapıldığı için büyük bir skandala dönüştü. O karede yer alan Kate ile çocukları George, Charlotte ve Louis’nin photoshop yoluyla bir araya getirildiği ileri sürüldü.

Aslında Kate’in o pozda yer almadığı iddiaları gündemi işgal etti. Kensington Sarayı da William’ın çektiği ileri sürülen fotoğrafın orijinali yayınlama taleplerine yanıt vermedi.

AJANSLAR FOTOĞRAFI ÖNCE SERVİS ETTİ SONRA YAYINDAN ÇEKTİ
Bu fotoğrafı servis eden ünlü haber ajansları da görüntüyü geri çekince yer yerinden oynadı.

Sonra Kate, yine sosyal medya sayfasından bir açıklama yaptı. Fotoğraf üzerinde herkes gibi photoshop ile bazı düzeltmeler yaptığını belirtip yarattığı karışıklık için özür diledi. Ama bu durum ortalığı sakinleştirmek yerine daha da alevlendirdi.

İddialar iyice zirveye çıktı. Görünüşe göre bu fotoğraf skandalı İngiliz kraliyet ailesinin tarihine “iyi yönetilemeyen bir krizin simgesi” olarak geçti.

Dünyanın önde gelen haber ajanslarından AFP’nin global direktörü, bundan böyle İngiliz kraliyet ailesinin güvenilir bir haber kaynağı olarak görülmeyeceğini açıkladı. Aileden gelen fotoğrafların tıpkı Kuzey Kore gibi bilgi akışının özgür olmadığı ülkelerden gelenlerle bir tutulacağını söyledi.

ŞİMDİ GÖZLER KÜÇÜK PRENSİN YENİ YAŞ POZURNA ÇEVRİLDİ
İşte bu noktada bu görüntüyle bağlantılı olarak başka bir konu gündemde şimdi.

İngiliz kraliyet ailesi, bu gelişmeler üzerine önümüzdeki ay gerçekleşecek ve geleneksel olarak yine bir fotoğraf gerektiren bir durum için ince ince düşünmeye başladı.

Büyük olasılıkla bir ay sonra gerçekleşecek o önemli olayı, yaratılan bu skandalı onarmanın bir aracı olarak görüyor aile.

Bu olayın ne olduğuna gelirsek…

Kate Middleton ile Prens William’ın en küçük oğlu Prens Louis’nin 23 Nisan’daki doğum günü…

ÖNEMLİ GÜNLERE ÖZEL ÇEKİM YAPILIYOR
Bilindiği gibi Kate ile William, aile bireylerinin önemli günlerinde özel olarak çekilen bir fotoğrafı sosyal medya aracılığıyla paylaşıyor. Çocuklarının doğum günleri de bunlardan biri.

George, Charlotte ve Louis’nin yer yeni yaşı için o güne özel bir çekim yapılıyor. Bu zamana kadar üç çocuğun yeni yaş pozlarını, kimi zaman amatör bir fotoğrafçı olan Kate Middleton çekiyordu. Bazen de profesyonel fotoğrafçılar için veriliyordu o pozlar.

İşte şimdi belirtilene göre Kate ile William, Louis’nin 6 yaşına gireceği 23 Nisan’daki doğum günü pozunu kimin çekeceğine karar verme aşamasında.

O pozun aile için çok büyük önemi var. Çünkü Kate ile çocuklarının Anneler Günü paylaşımı skandalının da bir şekilde temizlenmesi gerekiyor.
?

BU KEZ KUSURSUZ OLMASI GEREK 
Büyük olasılıkla sevimliliğiyle dünyanın ilgisini çeken küçük Louis’nin doğum günü de bu konuda bir fırsata dönüştürülecek. Bu yüzden de Kate ile William fotoğraf konusunda kusursuz bir tercih yapmak zorunda.

The Sunday Times’a konuşan bir kaynak Kate ile William’ın, halkın çocuklarına yönelik ilgisine büyük saygı duyduğunu belirtti. Araya giren ve hiç görünmedikleri bunca zamanın ardından da halkın bu konudaki beklentisini karşılamak Galler çiftinin en büyük önceliği. İşte bu yüzden de Louis’nin yeni yaş pozuna büyük önem veriyorlar.


SKANDALI UNUTTURMA POZU OLACAK 

Normalde Kensington Sarayı, çocukların doğum günlerinde ya da birkaç gün önce özel olarak çekilen bir pozu sosyal medya sayfasından paylaşıyor. Bu poz haber ajanslarına da gönderiliyor ve dünya basınına servis ediliyor.

Kendisi de amatör bir fotoğrafçı olan Kate Middleton, George, Charlotte ve Louis’nin bazı doğum günlerinde kendisinin çektiği pozları yayınladı. Kimi zaman da profesyonel fotoğrafçılara poz verdi üç çocuk.

Fakat bu yıl için özellikle de Anneler Günü skandalından sonra aile bu konuda nasıl bir adım atacağına henüz karar veremedi. Yani Louis’nin doğum günü pozunu annesinin mi yoksa profesyonel bir fotoğrafçının mı çekeceği henüz belli değil.

Ama ağırlıklı görüş Louis’nin yeni yaş pozunun profesyonel bir fotoğrafçı tarafından çekilmesi yönünde.

Söz konusu kaynağın aktardığına göre İngiliz kraliyet ailesi zaten şaibeli hale geldikleri için Louis’nin yeni yaş pozu konusunda hassas davranıp her şeyin yolunda gitmesi için bu konuda doğru karar almayı hedefliyor.

2020 yılında Prens William’ın doğum günü pozunu, amatör fotoğrafçı olan Kate Middleton çekmişti.

Minik Louis’nin dört yaşına girdiği 2022 yılındaki bu pozlarında da annesi Kate’in imzası olduğu açıklanmıştı. 

Louis, geçen yıl doğum günü için annesi Kate ile birlikte Millie Pilkington’ın objektifine poz vermişti.

Çiftin büyük oğlu George da geçen yıl yeni yaşı için Millie Pilkington’a poz vermişti. 

Çiftin 2019 yılında Noel kartı olarak kullandığı bu pozu da Kate Middleton çekmişti.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x