Bina 41 milyona değil 24 milyon liraya alındı

HABER MERKEZİ – Söz konusu binanın soruşturma kapsamında ifade verenlerin belirttiği gibi 41 milyon liraya değil 24 milyon liraya alındığını söyleyen Kuşoğlu, “Tapudaki değer neyse odur, o da 24 milyon TL’dir. Bunu da banka marifetiyle yolladık. Onlar bir ödeme yapmışlarsa ben bilmiyorum” dedi. Kuşoğlu elden ödemesi yapıldığı iddia edilen 15 milyon 100 bin liralık paraya ilişkin Genel Merkez kayıtlarında bir bilgi olmadığını söyledi. 

‘Böyle bir bağış hesabı yok’ 

Kuşoğlu, “Para bağış parasıydı” ifadeleriyle ilgili olarak da “Parti için açılmış ve toplanmış bir kampanya paramız da bağış hesabımız da yok. Elden bağış bile olsa bu 15 milyon liranın o dönemin en üst limiti olan 50-55 bin liralık makbuzu olmak zorunda. Kaldı ki banka kayıtları da yok” dedi. Kuşoğlu, şöyle devam etti: “Aralık sonuydu, Hazine’den yeni yardım gelmemişti. İki parça halinde parayı kesinlikle bankadan yolladık. Ben de sonradan duydum. Aradan farklar verildiğini de duydum. Ama kurumsal olarak partinin kayıtlarında neyse benim açımdan odur. Parti kurumsaldır. Genel Merkez’de kayıtlar mevcuttur. Genel Merkez’deki herkes bunu açıklayabilir. Ellerinde evrak da var.” 

Kuşoğlu’nun açıklamaları dün kamuoyuna yansırken parti yetkililerinden yanıt verilmemesi dikkat çekti. 

Kılıç ve Keskin ifade verdi

CHP İstanbul İl Başkanlığı binasının alım sürecinde toplandığı ileri sürülen para sayma görüntülerine ilişkin soruşturmada Şişli Belediye Başkanı Muammer Keskin ve Maltepe Belediye Başkanı Ali Kılıç sıfatıyla ifade verdi. Kılıç ifadesinde, “2019’da CHP İstanbul İl Başkanlığı’nın başlattığı ‘Bir Tuğla da Sen Koy’ bağış kampanyasına 50 bin TL bağış yaptım. Arkadaşlarımdan da bağışa katkı sağlamaları için ricada bulundum” dedi. Savcının, “Sizden bağış yapmanızı isteyen kişi kimdir?” sorusuna da Kılıç “Kampanyanın başlatılmasında ve paraların toplanmasında sorumluluk CHP İstanbul İI Başkanlığına aittir. Benim ve arkadaşlarımın yapmış olduğu 200 bin TL’lik bağışa ilişkin başkanlığın nezdinde herhangi bir kayıt olup olmadığını bilmiyorum. Benim nezdinde böyle bir kayıt yoktur” yanıtını verdi. CHP Parti Meclisi Üyesi Turgay Özcan’ın da ifadeye çağrıldığı öğrenildi. – FERİT ZENGİN Haber Merkezi

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x